Často kladené otázky týkajúce sa predaja a licencovania softvéru CADprofi:
 • 1. Ako preniesť licenciu na iný počítač?

  • Vymažte licenciu z aktuálne používaného počítača. Pre prevedenie otvorte dialógové okno Aktivácia a registrácia , ktoré je k dispozícii v časti CADprofi - Informácie . Potom kliknite pravým tlačidlom myši na zobrazené sériové číslo a z roletkového menu zvoľte položku Vymazať .
  • Obnovte pôvodné nastavenia vášho CAD programu na aktuálne používanom počítači kliknutím na Uviesť CAD do pôvodného stavu táto možnosť je k dispozícii v CADprofi Konfigurácia .
  • Odinštalujte aplikáciu CADprofi z vášho aktuálne používaného počítača.
  • Nainštalujte a aktivujte licenciu na novom počítači. Odporúčanou metódou je Automatická aktivácia licencie (táto možnosť je dostupná v dialógovom okne Aktivácia a registrácia ).
 • 2. Je možné po zakúpení programu CADprofi Suite nainštalovať jednotlivé moduly na rôznych počítačoch?

  CADprofi Suite obsahuje všetky 4 CADprofi moduly (Architectural, Electrical, Mechanical, HVAC & Piping), ktoré sa predávajú v sade s nižšou cenou, než predstavuje nákup všetkých 4 modulov zvlášť. Z tohto dôvodu je licencia programu iba pre jedného užívateľa a inštalácia modulov zakúpených v sade CADprofi Suite na rôzne počítače nie je možná.

 • 3. Zahŕňa program CADprofi knižnicu CP-Symboly?

  Program CADprofi je obsiahlejší než program CP-symboly. Preto každý modul CADprofi obsahuje príslušný modul CP-Symboly. Z tohto dôvodu nie je nutné kupovať napríklad CP-Symboly Architectural, ak má už užívateľ zakúpený modul CADprofi Architectural. Avšak, je tu aj možnosť kúpiť CADprofi modul určitého odvetvia a modul CP-Symboly z iného odvetvia (napr. CADprofi Architectural a CP-Symboly Mechanical).

 • 4. Kde nájdete informácie o dátume platnosti služby Subscription?

  Informácie o dátume platnosti služby môžete nájsť priamo v programe, alebo na webovej stránke CADprofi:

  • V programe - spustite príkaz CADprofi - Informácie a následne kliknite na tlačidlo Aktivácia .

  subscription date cz

  • Na webe CADprofi - kliknite na odkaz check subscription date . Následne zadajte vaše sériové číslo a skontrolujte dátum platnosti Subscription.

  subscription date CZ2

 • 5. Aký je rozdiel medzi Subscription a jednorazovým upgradom?

  CADprofi obsahuje Subscription na 12 mesiacov od dátumu zakúpenia zdarma. Služba Subscription môže byť bezprostredne pred dátumom expirácie predĺžená o ďalší rok. V rámci predplatného môže používateľ sťahovať všetky dostupné aktualizácie a inštalovať softvér na ďalší počítač (za predpokladu, že sa v rovnakej dobe bude používať len jedno z týchto zariadení). Náklady na predplatné na 12 mesiacov predstavujú 25% z hodnoty programu.

  Upgrade je jednorazová aktualizácia, a je určená používateľom, ktorým vypršala doba platnosti Subscription a rozhodli sa, že si Subscription neobnovia. Náklady na Update predstavujú 50% hodnoty programu. Taktiež, po zakúpení Upgradu získava užívateľ službu Subscription na 1 rok zadarmo (rovnako ako pri zakúpení novej licencie).

 • 6. Možno predĺžiť dočasnú licenciu?

  Po vypršaní platnosti dočasnej licencie ju možno predĺžiť zakúpením ďalšiej dočasnej licencie.
  Dočasná licencia môže byť tiež zmenená na plnú komerčné licenciu (doživotnú) zakúpením Crossupgradu (cena Crossupgradu je o 25% nižšia ako cena novej licencie).

 • 7. Čo znamená správa "Žiadne povolenie pre nainštalovanú verziu"?

  Možné príčiny:

  • Užívateľ si nainštaloval verziu, ku ktorej nemá oprávnenie. Túto verziu je potrebné odinštalovať a nainštalovať a nakonfigurovať CAD program so staršou verziou prislúchajúcou dátumu platnosti Subscription.
  • Užívateľ si obnovil Subscription alebo si zakúpil Upgrade, ale informácie o jeho licenciu neboli aktualizované. Užívateľ by mal kliknúť na možnosť Aktivovať knižnicu , ktorá je dostupná v dialógovom okne Activation and registration Aktivácia a registrácia.

  renew cz

 • 8. Čo znamená CADprofi sieťová licencia?

  Sieťová licencia umožňuje užívateľovi používať program CADprofi v špecifickej LAN sieti (Local Area Network). Sieťovú licenciu CADprofi je možné nainštalovať na ľubovoľný počet počítačov, ktoré sa používajú v špecifickej sieti, zatiaľ čo počet objednaných licencií definuje počet užívateľov, ktorí môžu používať program súčasne.

 • 9. Ak vlastným samostatnú licenciu CADprofi, môžem ju rozšíriť na sieťovú licenciu?

  Áno, rozšírenie samostatnej licencie na sieťovú verziu je možné za predpokladu, že má užívateľ aktívny Subscription. Náklady na jednu licenciu predstavujú 25% aktuálnej ceny programu. Pre správnu kalkuláciu ceny rozšírenia na sieťovú verziu pre viac užívateľov, kontaktujte prosím spoločnosť TECHSOFT s.r.o.

 • 10. Možno si zakúpiť sieťovú verziu pre CP-Symboly?

  Sieťová verzia je dostupná iba pre moduly CADprofi.

CAD FórumPotrebujete podrobne prediskutovať problém ?
Navštívte naše

CAD Fórum

YouTube - CAD NávodyPreštudujte si podrobné video návody a rôzne tipy na našom
YouTube kanáli.

YouTube - video návody

G+ CAD Tipy a TrikyMnožstvo tipov a trikov pre AutoCAD a ZWCAD nájdete v
Google+ komunite

CAD Tipy a Triky

Go to top